Slovenya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Slovenya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Slovenya Aile Birleşimi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Slovenya Aile Birleşimi

Slovenya turistik vize dışında aile birleşimi vizesi de sağlıyor. Yabancı ülkede aileniz olabilir. Bu durumda yabancı ülkeye giderken konsolosluğa buna göre bilgi verilmesi gerekir. Aile birleşimi, yabancı ülkeye giden bir kişinin aile bireyleri ile birlikte yaşayabilmesi için alınan vize olmaktadır. Eğer Slovenya’da aileniz bulunuyor ise en doğru işlemler için bu vizeden yararlanmanız gerekir.

 

Ailesi ile yaşamak isteyenler konsolosluğa başvururken yanına birçok belge alması gerekir. Bu belgeler arasında binilecek araca ilişkin kanıtlayıcı evraklar yer alır. Bunun yanı sıra finansal durum ile ilgili belgeler de gereklidir. Bu belgeler arasında son 3 aylık banka hesapları dökümü, son 3 aylık maaş makbuzu veya buna benzer evraklar ile başvuru yapılmalıdır.

 

Eğer çalışan bir başvuran iseniz çalıştığınız kurum ile ilgili izin yazısı, SGK hizmet dökümü ve giriş bildirgesi gerekir. Bir çiftçi iseniz Tarım Bakanlığı’nın verdiği çiftçilik belgesi, özel bir şirkette çalışıyor iseniz meslek odası sicil kaydı, ticaret gazetesi kaydı ve vergi levhası, emekli olarak gidiyorsanız emeklilik belgesi veya emekli banka cüzdanı gerekir.

 

Uzaktaki ailenize öğrenci olarak katılacaksanız öğrenci belgenizi alarak başvuru yapmalısınız. 18 yaşın altındaysanız bu konuda yapmanız gereken ailenizden noter onaylı bir beyanname almanızdır.

Slovenya Aile Birleşimi

Slovenya’da birlikte yaşamak isteyenler için Slovenya aile birleşimi sunulan avantajlı hizmetler arasında.

Elbette yasal olarak aynı çatı altında yaşamak için belli kurallar çerçevesinde başvuruların gerçekleşmesi gerekiyor. Slovenya aile birleşimi dahilinde, sizin sorunsuz bir şekilde hizmet almanız ve aileniz ile birlikte yaşamayı hak haline getirmeniz mümkün. En iyi şekilde başvuruların gerçekleşmesi, resmi olarak işlemlerin yapılması ile Slovenya’da yaşayan eşiniz üzerinden siz de oturum alabilirsiniz.

Slovenya Aile Birleşimi Vizesi

Aile birleşimi vizesi önemli bir vizedir. Bu sebeple incelemeler en iyi şeklide gerçekleşir. Bakıldığında aile birleşimi için olması gereken evraklar konusunda da titiz davranılır. Bunun dışında aile birleşiminde belirlenen süre boyunca Slovenya’da kalma mümkündür. Sonrasında uzatma ya da buna benzer taleplerin olması tamamen yaşanan duruma göre şekillenir. Değerlendirmeniz durumunda sorun yaşamadan aile birleşimini de göz önünde bulundurup, taleplerinizi sunabilirsiniz.

Aile birleşimi vizesi kaç gündür?

Genel olarak aile birleşimi konusunda minimum süre net olarak bellidir. Bunun dışında uzaması durumu tamamen diğer başvurulara kalacaktır. Slovenya aile birleşimi vizesi kaç gün sorusunun yanıtı için, yapılacak olan başvurunun neticesinde belirlenecek olduğunu söyleyebiliriz. Başvuru işleminizin sonrasında, direkt olarak siz de gün konusunda bilgi alabilir, danışman aracılığı ile maksimum olması açısından gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Detaylara göre başvurunuzun şekillenmesi mümkün olacaktır.

Slovenya Aile Birleşimi Vizesi İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Başvuru işlemleri nasıl olacak? Slovenya aile birleşimi vizesi başvurusu için ne yapılması gerekiyor? En sık sorulan sorular arasında, aslında bu başvurunun nereye yapılacak olduğu var. Genel olarak başvuru işlemleri konsolosluk aracılığı ile olacak. Bu başvurunun gerçekleşmesinde, önemli olan konsolosluk tarafından alınacak olan bu talep için direkt olarak online formun doldurulması. Online olarak işlemlerin gerçekleşmesi için formun eksiksiz bir şeklide doldurulması ilk adımdır. Ardından direkt olarak başvurunuz için istenen belgelerin de yüklemesini yapacaksınız. Başvuru işleminizin bu şekilde netleşmesi önemlidir.

Aile birleşimi için evraklar;

 • Pasaport
 • Kimlik
 • Fotoğraf
 • Aile birleşimi belgesi
 • Vize başvuru formu

Belgelerin neler olduğu konusunda size bilgilendirme yapılacaktır. Eksiksiz şeklide belgelerin temin edilmesi konusunda özen göstermeniz halinde, sorunsuz bir şeklide formun doldurulması ile başvurunuzu tamamlamış olacaksınız. Hem bunu göz önünde bulundurabilirsiniz hem de en hızlı şekilde başvuru işleminizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Değerlendirmenizi yapabilir, siz de anında başvuru işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

Slovenya Vizesi Gerekli Evraklar

Sizin için talep edilecek olan evraklar olacak. Evrakların belirlenmesi Slovenya aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar şeklinde sunulacak olan seçenekler olacak. Tüm bu evrakların temin edilmesi durumunda elbette başvuru işleminizin olumlu sonuçlanması söz konusu olabilir. Yapılacak olan incelemenin sonunda, mümkün olan en kısa süre içinde başvuru işleminizin olumlu sonuçlanması söz konusu. Anında size sunulacak olan seçenekleri değerlendirin ve direkt olarak başvuru işleminizin gerçekleşmesini sağlayın.

İstenen evraklar;

 • Başvuru sahibinin eksiksiz, güncel bilgiler ile doldurması gereken başvuru formu
 • 10 yıldan eski olmayan ve en az 1 yıl geçerliliği olan pasaport
 • Uluslararası evlenme kayıt belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt belgesi
 • Eşler için uluslararası doğum kayıt örneği
 • Slovenya vatandaşı eşin pasaport fotokopisi
 • Slovenya vatandaşı eşin kimlik belgesi
 • Slovenya vatandaşı olan eş çalışıyor ise maaş bordrosu
 • Varsa eski pasaportlar
 • Slovenya vatandaşı olan eşin doğum belgesi

Verilen evrakların temin edilmesi konusunda anında gerekeni yapabilirsiniz. Slovenya vizesi için gerekli evraklar nedir sorusunun yanıtı kapsamında, mümkün olan en hızlı şekilde evrakların temin edilmesi söz konusu olacaktır. Hızlı bir şekilde evrakların toplanması sağlanır. Güvenli bir şekilde evrak teslimi de yapılarak, başvuru işleminizin sorunsuz bir şeklide gerçekleşmesi mümkün olur.

Slovenya Vize Çeşitleri

Vize başvurusu, aile birleşimi gibi durumlarda başvuru işlemlerinde istenen belgelerde değişim olabilir. Slovenya vize çeşitleri kapsamında, farklı olacak vize belgeleri olabilir. Tamamen sizin hangi vize başvurusunda bulunacak olduğunuz, vize işlemleri için istenecek olan diğer belgeler gibi tamamen eksiksiz bir şekilde başvurunun gerçekleşmesi için istenecek olan belgeler olacak. Bunları değerlendirmeniz durumunda hem aile birleşimi vizesi için hem de schengen vizesi için başvuru işlemlerinin anında gerçekleşmesi sağlanır.

Slovenya schengen vizesi: Uzun zamandan beri schengen vizesine üye olan bir ülke olan Slovenya, vizesi olanlara ayrıcalıklar sunuyor. Transit geçiş ve buna benzer konularda sorunsuz bir şeklide ülkede konaklama olması da mümkün oluyor.

Slovenya Çalışma Vizesi: Çalışmak için ayrıca izin gerekiyor olduğundan, bu vize türünde işlem yapmak için istenenler farklı olacaktır. Tamamen bu belgelerin temin edilmesi dışında, sizin anında profesyonel bir destek alarak çok daha hızlı şekilde çalışma vizesinden faydalanması söz konusu olacaktır.

Slovenya Turist vizesi: Gezme amaçlı Slovenya’ya gidecek olan kişiler için Slovenya turist vizesi başvurusu yapılması gerekiyor. Bu başvurunun sonunda, tamamen sizin olumlu yanıt almanız maddi durum – konaklama ve ulaşım gibi seçenekleri yerine getirmeniz durumunda olacak. Değerlendirip, ona göre başvurunuzu yapabilirsiniz.

Slovenya konsolosluğu randevu işlemlerinin tamamlanması ile siz de direkt olarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sonrasında yapılacak olan görüşme ile alakalı olarak direkt, siz de randevu almalısınız. Ne zaman görüşecek olduğunuz net olacak ve bu saatten 15 dakika öncesinde konsoloslukta olmanız istenecek. Bunu bilerek hareket etmeniz önemlidir. Sorunsuz bir şekilde görüşme sağlanması açısından, süreci takip ederek randevu konusunda da titiz davranarak hareket edebilirsiniz. Hızlı bir şekilde işlemlerin gerçekleşmesi için gereken yapılacaktır.

Slovenya Vize Danışmanlık Hizmeti

Vize danışmanlığının gerçekleşmesi, profesyonel destek almak demektir. Bakıldığında hemen hemen her başvuru için profesyonel destek almak doğru bir şeklide başvurunun yapılmasını sağlamak açısından önemlidir. Hem güvenli bir şeklide başvurunun gerçekleşmesini sağlamak hem de direkt olarak zaman kaybetmeden eksiksiz bir şekilde başvurunun gerçekleşmesini sağlamak önemlidir. Bunun sağlanması durumunda, anında başvuru işlemlerinde uzman olan bir kişiden destek alarak hareket edeceksiniz.

 • Sürecin yönetilmesi
 • Başvurunun yapılması
 • Başvuru konusunda sorularınızın yanıtlanması
 • Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için gerekenin yapılması

Ve çok daha fazlası… direkt olarak Slovenya vize danışmanlık hizmeti kapsamında, gerekenin en iyi şekilde yapılması sağlanıyor olacak. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, anında başvuru sonrasında alacağınız hizmetten memnun kalacağınızı da göreceksiniz. Hızlı ve sorunsuz başvuru dışında, aynı zamanda olumlu yanıt almanız için de gereken yapılır. değerlendirip, anında bilgi alabilirsiniz.

 

SLOVENYA AİLE BİRLEŞİMİ VİZESİ ŞARTLARI NEDİR?

• Yabancı eşin bilgilerini içeren uluslararası evlenme kayıt örneği
• Muvafakatname
• Slovence doğum belgesi
• Pasaport, kimlik kartı
• Aile birleşimi vizesi başvuru formu
• Nüfus kağıt örneği ve 3 adet 3,5×4,5 cm biyometrik fotoğraf

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu