Slovenya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Slovenya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Schengen Vizesi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Slovenya Schengen Vizesi

Schengen vizesi almak kolay mı? Slovenya schengen vizesi almak mümkün mü? Sorularınızın yanıtı veriliyor.

Öncelikle Slovenya schengen vizesi için Schengen dahilinde bir ülke mi, o sorunun yanıtına bakılır. Bakıldığında, Slovenya’nın  21 Aralık 2007 tarihinden itibaren Schengen ülkelerine dahil olduğu görülür. Yani Schengen vizesi olan bir kişinin ülkeye giriş çıkışında herhangi bir sorun olmayacaktır. Bunu bilerek, direkt olarak siz de vizeniz ile kolayca giriş yapabilirsiniz. Ayrıca sunulan farklı haklar da olacaktır. Transit geçiş ya da buna benzer durumlarda ne kadar konaklama yapacağınız konusunda da detaylar veriliyor.

Schengen Vizesi Olanlara Slovenya Ne Gibi Kolaylıklar Sunar?

Schengen vizesi olması durumunda, ülkeye giriş çıkış konusunda belge temin edilmiş olur. Schengen ülkeleri arasında yer aldığından, herhangi bir şekilde sorun yaşamadan vize üzerinden kolayca giriş yapılabilir. Bunun dışında bilmeniz gereken, Slovenya kapıda vize konusunda sadece ölüm ve buna benzer olağan üstü durumlarda olumlu bir bakış açısı ile sizlere yardımcı oluyor. Bunun dışında kapıda vize işlemleri konusunda gereken ilgiyi görmeme ihtimaliniz olacaktır. Olağan üstü bir durum olmadığı sürece kapıda vize imkanının değerlendirilmemesi önerilir.

 

Transit geçiş;

Schengen vizesi ile Slovenya’dan transit geçiş yapacak olan kişinin 90 güne kadar ikamet etme hakkının olduğu bilinir. Geçiş ve sürekli ikamet yaşayan vatandaşlar için sunulan kolaylıklar arasında yer almaktadır.

Schengen’e dahil olmayan AB ülkeleri için ise sürekli ikameti olan vatandaşların, ayrıca vize almadan Slovenya’dan 5 gün içinde transit geçme hakları vardır. Slovenya transit geçiş için bu kolaylığı sağlar ve direkt olarak kişinin geçiş sırasında aynı zamanda 5 gün boyunca konaklama hakkı da olmaktadır.

Schengen Vize Başvurusu

Giriş çıkış işlemleri, Schengen vizesi olması halinde en kolay şeklide gerçekleşir. Ancak kişinin schengen vizesi olması için belli şartları sağlıyor olması gerekiyor. Memuriyet bunlardan biri. Bunun dışında kişinin ebeveynlerinden birinin schengen vizesi olması durumunda, yaş sınırlamasına da dikkat ederek, schengen vizesi alması da sağlanabilir.

Vize Başvurusu;

 • Pasaport: Kişinin başvuru işlemini yapabilmesi için öncesinde kullandığı pasaportlar da dahil olmak üzere mutlaka pasaportlarını teslim etmesi gerekiyor.
 • Kimlik: Kurumsal olarak kimliklerin de olması, başvuru süreci için önemlidir.
 • Başvuru Formu: Başvurunuzun gerçekleşmesi için atacağınız ilk adımlar arasında, başvuru formunun doldurulması var. Başvuru işleminin gerçekleşmesi için soruların yanıtlanması ve buna benzer seçeneklerin değerlendirilmesi açısından mutlaka başvuru formunun doldurulması gerekiyor.

Slovenya vize almak için belirlenen aşamaları tamamlamak açısından ilk olarak kişilerin belgeleri temin etmesi gerekiyor. Ardından online olarak konsolosluk resmi internet sitesi üzerinden başvurunun gerçekleşmesini sağlamak önemli. Bunu değerlendirmeniz durumunda en hızlı şekilde başvuru işleminin gerçekleşmesini de sağlayarak sorunsuz bir şeklide başvurunuzu yapabilirsiniz.

Slovenya Vize Türleri

Vize işlemlerinin gerçekleşmesi için belirlenen vize türleri üzerinden başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.  Bakıldığında Slovenya vize türleri kapsamında çalışma vizesi, turist vizesi gibi seçenekler üzerinden vize işlemlerinin başlatılması söz konusu. Genel olarak uygun olunan vize türü kapsamında başvurunun gerçekleşmesi yeterli olur. Hemen bu alanda sorunsuz bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirmiş olmanız, güvenli bir şeklide başvurunun tamamlanmasını da sağlayacaktır. Değerlendirip, bilgi alabilirsiniz.

Slovenya Aile Birleşimi:

 • Slovenya’da uzun süreli kalmak açısından en hızlı sonuç verecek olan seçenek, aile birleşimidir. Bakıldığında aile birleşimi ile çok daha kısa süre içinde Slovenya’da uzun süreli kalmak üzere vize almanız mümkün olacaktır. Aile birleşimi konusunda sağlamanız gereken vizeleri temin etmeniz durumunda herhangi bir sorun yaşamadan giriş çıkış konusunda gereken yapılmış olur. Güvenli bir şekilde bir yerden bir yere erişimin olması, bunun dışında aile birleşimi konusunda belgelerin de temin edilmesi ile başvurunun gerçekleşmesi yeterli olacaktır. Değerlendirip, bu alanda uzman desteği de alarak sorunsuz bir şeklide başvurunuzun tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Turist Vizesi: Başvuru işlemlerinizi kısa süreli seyahatleriniz için de yapabilirsiniz. Turist olarak gitmek istediğiniz ülkeler için sizin maddi olarak gezecek olduğunuzu temin etmeniz, ihtiyaçlarınızı karşılayacak olduğunuz bir bütçenizin kanıtlanmış olması yeterli olur. Bunu değerlendirmeniz durumunda herhangi bir sorun yaşamadan direkt olarak turist vizesi üzerinden işlemlerinizin sorunsuz bir şeklide gerçekleşmesi de sağlanıyor olacaktır. Değerlendirip bu alanda sorunsuz bir şekilde vize başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Vize başvurularının yapılmasını sağlamak açısından, Slovenya vize başvurusu için vize çeşitleri üzerinden işlemleri hızlı bir şeklide tamamlamak yeterli olur. Hem güvenli bir şekilde işlemlerin tamamlanması hem de sorunsuz bir şekilde vize işlemlerinde gerekenin yapılması kolay olacaktır. Özellikle turist vizesi konusunda hızlı bir şeklide başvurunun gerçekleştiğini göreceksiniz. Belirlenen süreç içinde en kısa sürede başvurunuzun olumlu ya da olumsuz yanıtının da tarafınıza iletilmesi sağlanıyor olacak. Bunu göz önünde bulundurun ve direkt olarak sizin için uygun olan zaman dilimi içinde direkt olarak başvuru işlemlerinin hızlı bir şeklide tamamlanmasını sağlayın. Sonuç konusunda da size kısa süre içinde bilgi verilecektir.

Slovenya Konsoloslukları

Başvuru işlemlerinin gerçekleşmesi ve sonucun alınması açısından Slovenya konsoloslukları önemlidir. Slovenya evize başvurusu sonrasında, sizin konsolosluklar ile iletişime geçerek randevu alarak direkt olarak görüşmenin sağlanması konusunda hareket etmeniz gerekiyor. Bunu değerlendirmeniz durumunda direkt olarak siz de başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

 • Ankara
 • İzmir
 • İstanbul

Slovenya konsoloslukları olan şehirlerimiz arasında yerini almıştır. Bakıldığında direkt olarak sizin ikamet ettiğiniz şehre göre, yakın olan konsolosluk aracılığıyla işlemlerin gerçekleşmesi için taleplerinizi sunmanız mümkündür. Bunu değerlendirmeniz halinde, avantaj elde edecek şekilde hem zaman konusunda hem de yakınlık konusunda seçim yaparak anında başvurunuzu yapabilirsiniz.

Alacağınız randevu için mutlaka sizden istenen en az 15 dakika öncesinde randevu alanınca bulunmanızdır. Slovenya vize randevusu için olmazsa olmazlar arasında, kişilerin mutlaka başvuru öncesinde, zaman konusunda net olmaları ve en az 15 dakika önce konsoloslukta olacak şekilde hareket etmeleri önemlidir. Bunu değerlendirin ve direkt olarak randevu işlemlerinin de alınmasından sonra, zaman dilimi içinde vize görüşmenizi yapın. Görüşmenin ardından mümkün olan en kısa süre içinde vize başvurunuzun sonuçlanması sağlanıyor olacaktır.

Slovenya İçin Hangi Vize Gerekli?

Sık sık sorulan bir soru ise Slovenya için hangi vize gerekli sorusu oluyor. Bakıldığında hangi vize gerekiyor sorusunun yanıtı aslında kişinin Slovenya’ya hangi amaçla gidecek olduğu ile doğrudan ilgilidir. Genel olarak aile birleşimi dışında, turistik amaçlı gidiliyor olması durumunda alınacak olan vize bellidir. Vize işlemlerinin en hızlı şekilde tamamlanmasını sağlamak açısından gereken yapılır. Güven veren bir şeklide başvuru işleminin gerçekleşmesi de sağlanarak sorunsuz vize başvurusu olur. Gitmek istediğiniz, kısa süreli bir gezi gibi düşünüldüğünde, istenen belgeleri tamamlamanız yeterli olacaktır. Ardından başvurunuzu sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Slovenya turist vizesi;

90 güne kadar verilebilen vize için başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Slovenya turist vizesi konusunda anında başvurunun alınması da söz konusudur. Turist vizesi için kişinin gezecek olduğunu bildirmesi, başvuru formunda neden Slovenya’ya gidecek olduğunu açıklaması yeterlidir. Bunun dışında gezme süreci boyunca, konaklama – ulaşım gibi hususları da tahsil edecek maddi imkana sahip olması da önemlidir.

Tüm bunların incelenmesi sonunda, sorunsuz bir şekilde başvuru işleminin gerçekleşmesi sağlanır. Hızlı bir şekilde bu alanda başvurunuzu yapabilir, siz de turist amaçlı alacağınız vize için başvurunuzun hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Slovenya Gitmek İçin Gerekli Evraklar

Vize başvuruları için belirlenmiş olan evrakları toplamak gerekiyor. Slovenya vizesi gerekli evraklar kapsamında ilk akla gelenler pasaport, kimlik oluyor. Ancak bunun dışında vizenin çıkmasını garanti etmek açısından, sunulacak olan örneğin konaklama rezervasyonlar, gidiş geliş uçak biletleri gibi tamamen geri dönüşü garanti altına alacak olan seçenekler sunuluyor. Bunları değerlendirip, sizin de bu kriterler ile vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz önemli olacaktır. Değerlendirmeniz durumunda, en hızlı şekilde vize işlemlerinin gerçekleşmesini de sağlayarak sorunsuz bir şekilde vize başvurunuzun yapılmasını sağlayabilirsiniz. Hızlı ve sorunsuz şeklide başvuru işlemlerinin gerçekleşmesi sağlanıyor olacaktır.

 • Pasaport
 • Kimlik
 • Slovenya vizesi başvuru formu
 • Bilet rezervasyonları
 • Konaklama rezervasyonu

Belgeleri temin ederek, başvuru işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Slovenya Vize Danışmanlık Şirketleri

Başvuru işlemlerinin yapılmasında uzman desteği almak, sonucun çok daha hızlı çıkmasının yanı sıra sizin süreç konusunda eksik ya da yanlış hareket etmemenizi sağlayacaktır. Vize işlemleri için belirlenmiş olan danışmanlık şirketleri kapsamında, profesyonel hizmet alabilirsiniz. Sorunsuz bir hizmet, avantajlı seçenekler ve çok daha fazlası, dilediğiniz gibi işlemlerin gerçekleşmesini sağlıyor olacak.

Danışmanlık şirketi personelleri tarafından hem başvurunun profesyonel bir şekilde olmasına dikkat edilir hem de direkt olarak başvuru işlemlerinde sürecin takip edilmesi de sağlanır. Slovenya vize danışmanlık şirketleri arasından seçiminizi yaparak, vize sürecinin bu alanda uzman olan ekip tarafından yönetilmesini sağlayabilirsiniz. Hem güvenli hem de hızlı bir şekilde başvurunun yapılması sağlanır.

Slovenya Schengen Vizesi Soruları

Slovenya Schengen’mi Slovenya’ya Nasıl Gidilir?

Slovenya Shengen mi? Slovenya ülkesi 21 Aralık 2007 itibari ile Schengen vizesine dahil olmuştur. Vize başvuru merkezimize vereceğiniz başvuru evraklarının doğru ve eksiksiz olması neticesinde Slovenya vizesi ile Slovenya’ya giriş yapabilirsiniz.

Slovenya Schengen mı Slovenya vizesiyle nerelere gidilir?

“Slovenya Schengen mı” sorusu Slovenya vizesi alacak olanlar ve Slovenya vizesi olanlar için önemlidir. Evet Slovenya Schengen ülkeleri içeresinde olan bir ülkedir. Slovenya vizesi olanlar Schengen ülkelerinin hepsine giriş hakkına sahiptirler.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu